Ürün Sepetinize Eklendi !

Kategoriler

0
  • TR
  • TL
  • $
E-Ticaret Trafiğini Artırmak

E-Ticaret Trafiğini Artırmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

Site trafiğini yükselterek satış yapmak isteyenler için hazırladığımız bu yazımızda trafiğinizi yükseltmek  için neler gerekir? Site trafiği için seo çalışmaları neden önemlidir? Sorularına yanıt vereceğiz.

Pek çok e-ticaret kullanıcısı organik yollarla arama motorlarında görünmenin öneminin farkına varmaya başladı. Çünkü arama motorlarında üst sıralarda yer almak satış rakamlarını doğrudan etkiliyor.

Bu işle ilgilenen pek çok firma da (neredeyse hepsi) e-ticaret sitelerinin aramalarda üst sıralamalarda görüntülenebilmesi için çalışmalar yapmaya devam ediyor. Peki sizler, henüz bu alanda çalışma yapmadıysanız nereden başlamalısınız? Detayları yazımızda.

Özgün İçerikler Oluşturarak Başlayabilirsiniz
Kopya olmayan özgün içerikler arama motorları tarafından fark edilmenizi sağlayarak arama sonuçlarında görünürlüğünüzü yükseltmenize yardımcı olacaktır. "Arama motorlarında görünür olabilmek için özgün içerik oluşturmanın önemi" yazımızı bu alan üzerine tıklayarak okuyabilirsiniz.

Seo Çalışmalarına Ağırlık Verebilirsiniz
Unutmayın ki, işinizin geleceği bu alanda. Gerekli çalışmaları yapmazsanız sattığınız ürünlerden potansiyel müşterileriniz haberdar olamayacaklar. Doğal olarak da beklediğiniz karlılığa ulaşmanız zor olacak. Bu işlem için danışman yardımı alabilir, internet üzerinde biraz araştırma yaparak bilgi sahibi olabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz e-ticaret programı seo uyumlu bir alt yapıda geliştirilmiş ise işiniz bir hayli kolay olacaktır.

Güvenlik Sistemi Alt Yapınız Güçlü Olmalı
Müşterileriniz satın alırken bilgilerinin güvende olduğunu bilmeli. İnternet üzerindeki kart dolandırıcılık işlemlerinin satın almaya istekli müşteriler için büyük oranlı bir vazgeçme sebebi olduğunu biliyoruz. Bu yüzden SSL Sertifikası, 3D Secure gibi güvenlik önlemleri ile müşterilerinize bilgilerinin güvende olduğu bilgisi verebilir; sertifikalarınızı sitenize ekleyebilirsiniz.

Hedef Kitlenin İyi Analiz Edilmesi de Önemli
Sattığınız ürünlerin kimlere hitap ettiği konusu üzerinde profesyonel bir çalışma yapmalı ve reklamlarınızı o kitlenin yoğun olduğu anlanlar üzerine yerleştirmelisiniz. Örneğin, gençlerin tercih edebileceği ürünler için sosyal medya kanallarını ( facebook, instagram vb.) deneyebilirsiniz.

Etkili Kampanya ve Reklam Çalışmaları Düzenleyebilirsiniz
Kampanyalar için doğru zamanda hareket etmelisiniz. Yılbaşı, bayram vb. özel günler, sezon sonu gibi kampanya zamanlarında daha önce alışveriş yapmış müşterilerinizi e-mail ve SMS çalışmaları ile kampanya hakkında bilgilendirilerek alışverişe yönlenmelerini sağlayabilirsiniz. Ayrıca ürün katalogları oluşturarak mail çalışmalarına ve web sitenize ekleyebilirsiniz.

İyice araştırarak maksimum verimi almak için yeni yollar denemeniz gerektiğini unutmayın. Yapınıza en çok uyan sistemi bulmalı ve kendi sistemlerinize adapte etmelisiniz.

İletişime Geçerek Bize Sorularınızı Sorabilirsiniz

Tüm e-ticaret paketlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için 05069677971 444.40.80 numaralı telefonumuz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sadece bir kaç dakikanızı ayırarak formumuzu doldurabilir, tarafınıza özel oluşturulacak ücretsiz demo panelimizi 15 gün boyunca deneyebilirsiniz.

Aklınıza takılan her türlü soru için sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağımızı belirtmek isteriz.

 

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et