Ürün Sepetinize Eklendi !

Kategoriler

0
  • TR
  • TL
  • $
e-İhracat Faturası Oluşturma

WOLVOX ERP Programından E-İhracat Faturası Gönderim İşlemleri

 Temmuz 2017 tarihi itibariyle gönderilmesi zorunlu olan E-İhracat faturaları konusunda WOLVOX ERP programında gerekli altyapı çalışmaları sağlanmıştır. Yapılması gerekenleri aşağıdaki adımları inceleyerek uygulayabilirsiniz.

 

Fatura gönderiminizden önce e-İhracat no sayaç tanımınızı tanımladığınızdan emin olunuz. Şablon kodu alanına IHR yazınız.

Sayaç Tanımlarına erişmek için : Yetkili - Sayaç İşlemleri - Sayaç Tanımları

Not: Wolvox 7 ERP programını kullanıyor iseniz; Yetkili --> Sayaç tanımları alanında  e-Fatura no alanına yeni sayaç tanımlayarak şablon koduna IHR yazınız ve faturayı kesmeden  önce ilgili sayacı seçtiğinizden emin olunuz.

 

Stok tanımlarınızda GTIP no alanının doldurumu için Stok tanımı - özel ayarlar 2 alanını kullanabilirsiniz.

Düzenlediğiniz Yurt dışı e-Faturalarınızı e-ihracat faturasına dönüştürmek için e-Fatura seçeneğini işaretlediğiniz alanda yer alan soru işaretini tıklayınız.  

 

Açılan ekranda senaryoyu ihracat seçiniz. 


Bu seçim sonrasında faturanızın hareket alanına teslim ve ödeme ülkesi, teslim ve ödeme ili, teslim ve ödeme ilçesi, taşıma şekli alanları eklenecektir. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra fatura kaydını tamamlayabilirsiniz.

 

Bu işlemler sonrasında e-faturanız e-ihracat faturası olarak gönderilir.

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et